„Visszatérni vidékre” a vidéki élet kvantitatív és kvalitatív megközelítésben

Main Article Content

Dajnoki Krisztina
Szabados György
Kulcsár Gergely
Bácsné Bába Éva

Absztrakt

Napjainkra a szociológiai kutatások egy igen érdekes területévé vált a vidéki sajátosságok feltárása. Számos tanulmány hívja fel a figyelmet a vidék túlélő és megtartó képességének fontosságára, ezen belül különösen nagy a jelentősége annak, hogy a vidéki fiatalság kellően motivált legyen arra, hogy nagyvárosi tanulmányait követően visszatérjen saját – vidéki – településére, és képes legyen hozzájárulni a társadalmi és gazdasági fejlődéshez. Ebben sokféle tényező játszik szerepet, legyen az akár munkahelyi, környezeti, szociális, szabadidős vagy épp sportindíttatású.
Manapság azonban úgy tűnik, hogy a fiatal generációk a nagyvárosba vágynak, közép-, vagy hosszútávra, ez az érintett kistelepülések erodációjához vezet, ami legrosszabb esetben visszafordíthatatlan folyamatokat eredményez. Kutatásunk során arra kerestük a választ, hogy a nagyvárosban tanuló egyetemi hallgatók miért nem akarnak visszatérni vidékre. Ezen túlmenően meg kívántuk ismerni a vidéki területek és a vidéki élet hallgatói imázsát, ezzel összefüggésben pedig a vidéken maradás/vidékre való visszatérés motivációit is.

Letöltések

Letölthető adat még nem áll rendelkezésre.

Article Details

Hogyan kell idézni
Dajnoki, Krisztina, György Szabados, Gergely Kulcsár, és Éva Bácsné Bába. 2018. „»Visszatérni vidékre«: a vidéki élet kvantitatív és kvalitatív megközelítésben”. Jelenkori Társadalmi és Gazdasági Folyamatok 13 (3-4):79-90. https://doi.org/10.14232/jtgf.2018.3-4.79-90.
Rovat
Agrárgazdaság, vidékgazdaság