Az elektronikus tananyag és keretrendszere

Main Article Content

Hampel György

Absztrakt

Számos elektronikus tananyag és a kezelését biztosító keretrendszer áll rendelkezésre az oktatás minden szintjén, szinte minden tudományterületen. Az elektronikus tanulás (e-leaming) valamilyen elektronikus műszaki berendezéssel, elsősorban számítógéppel segített tanulás, amely lehet számítógéppel támogatott (CBT), web alapú (WBT), vagy kevert (blended) forma. A digitalizált anyag elkészítése, felhasználóhoz való eljuttatása és használata multimédia képességgel felruházott számítógépet igényel mind a fejlesztő, mind a tanuló oldaláról, továbbá - az esetek többségében - szélessávú intemethálózatot.
Az oktatóanyag elkészítéséhez használt szerzői rendszerek sokfélék: lehetnek laporientált, ikonnorientált, vagy időtengely orientáltak; egyesek csak felhaszálói szintű ismereteket igényelnek, mások programozási képességeket is. A tartalommenedzselést eltérő szolgátlatásokat nyújtó keretrendszerek (DMS, CMS, LCMS, LMS) végzik. A tartalmilag és technikailag tagolható elektronikus tananyag, valamint a keretrendszer minőségének biztosítására ISO és egyéb, a szakterület számára kidolgozott, bevált értékelési szempontok állnak rendelkezésre. A jó tananyag kidolgozása és a keretrendszer működtetése erőforrásigényes, a várható haszna nehezen mérhető, de a 21. században nem szabad figyelmen kívül hagyni ezt az oktatási formát; be kell illeszteni a hagyományos tanítási formák mellé.

Letöltések

Letölthető adat még nem áll rendelkezésre.

Article Details

Hogyan kell idézni
Hampel, György. 2015. „Az Elektronikus Tananyag és Keretrendszere”. Jelenkori Társadalmi és Gazdasági Folyamatok 10 (1):17-23. https://doi.org/10.14232/jtgf.2015.1.17-23.
Folyóirat szám
Rovat
Közpénzügyek és oktatás